قیمت آپارتمان در شهرک اندیشه تهران؛ پاییز سال 1399

٫۲۱مهر٫ ۱۳۹۹
۰ نظر

با توجه به شرایط اقتصادی این روز ها که در هر هفته و شاید هر روز قیمت آپارتمان نه تنها در اندیشه بلکه در هر شهر دیگری دست خوش تغییرات چشم گیری می شود، باید یک معیار ذهنی برای خودمان داشته باشیم و طبق همان معیار بتوانیم تا حدی نسبی، قیمت املاک و آپارتمان ها را برررسی و ارزشمند بودن هر ملک را تشخیص دهیم.

البته در زمینه پیدا کردن ملکی با موقعیت و امکانات خوب و اینکه آیا ملک مورد نظر از نظر مالی ارزنده می باشد یا ارزش واقعی آن ملک از قیمت پیشنهادی فاصله زیادی دارد، ما به یک مشاور با تجربه و کاردان نیاز داریم که علاوه بر تخصص درمورد ارزشگذاری ملک، با منطقه مد نظر ما نیز بطور کامل و درست آشنایی داشته باشد تا در نهایت بتوانیم بهترین انتخاب را برای خرید آپارتمان در اندیشه داشته باشیم.

در ادامه این مطلب از سری مقالات تخصصی املاک ویژن درباره شهر اندیشه، به بررسی چگونگی محاسبه قیمت آپارتمان در شهر اندیشه در شرایط فعلی بازار پرداخته ایم و شما با مطالعه کامل این مطلب می توانید بهترین انتخاب را برای خود داشته باشید.

بهترین مناطق آپارتمانی شهر اندیشه کجاست؟

شهر اندیشه مجموعه ای از 6 فاز مختلف می باشد که البته می توان چنین گفت که از نظر بافت شهری هر یک از فاز های این شهر با دیگری دارای تفاوت های فاحشی می باشد. بطور مثال فاز یکم شهر اندیشه در اوایل تاسیس این شهر بطور کلی دارا خانه های ویلایی بالاتر از 2 هزار متری بود. اما با گذشت زمان و وارد شده جمعیت از شهر های اطراف به این منطقه و نیاز به تعداد واحد های مسکونی بیشتر، این فاز از شهر به سمت آپارتمانی شدن تغییر مسیر داد و در نتیجه قیمت آپارتمان های اندیشه در مسیر رشد قرار گرفت.

امروزه در مجموع فاز یک شهر اندیشه شاید به تعداد انگشتان دست هم منازل ویلایی باقی مانده باشد و این منطقه کاملا آپارتمانی شده است که البته بخاطر امکانات رفاهی بالایی که دارد از جمله مراکز خرید متعدد و سهولت در استفاده از هر نوع خدماتی در این منطقه، یکی از پر رونق ترین فاز های این شهر می باشد و بسیاری از سرمایه گزاران برای خرید آپارتمان ارزان در اندیشه ابتدا به سراغ همین بخش شهر می آیند. فاز دوم شهر اندیشه نیز بعد از فاز یک اولویت بعدی آپارتمان نشینی این شهر محسوب می گردد و از خدمات و امکانات رفاهی خوبی نیز برخوردار است و نسبت به فاز یک کمی خلوت تر نیز هست.

قیمت آپارتمان در فاز یک اندیشه

اما فاز های 3 و 4 و 5 دارای قالب ویلایی های زیر هزار متری می باشد که از آرامش و امنیت بالایی نیز برخوردار است. در این فاز ها مراکز خرید و امکانات رفاهی تنها در بخش های مشخصی از محله ها واقع شده اند که همین مسئله باعث کاهش شلوغی و ترافیک سطح شهر شده است. در این فاز ها تعداد آپارتمان ها محدود شده است به چند مجتمع مسکونی که عموما دارای نگهبان، امکانات رفاهی نزدیک و حد اقل 4 بلوک آپارتمانی می باشند. درباره فاز ششم شهر اندیشه هم به تازگی در حال شروع به ساخت می باشد و هنوز بافت مشخصی برای این منطقه مشخص نشده است.

قیمت آپارتمان در اندیشه شهریار در پاییز 99

همانطور که گفتیم املاک اندیشه به دو دسته ویلایی های دو طبقه و آپارتمانی تقسیم بندی می شوند. اما حالا که به فکر خرید ملک در شهر اندیشه و یک سرمایه گذاری ایمن هستید بهترین پیشنهاد می تواند آپارتمان های مناطق مختلف بخصوص فاز یک اندیشه باشد که ما در یک مقاله به صورت مفصل درباره اینکه کدام فاز شهرک اندیشه بهتر است صحبت کرده ایم.

آپارتمان های نو ساز فاز یکم شهر اندیشه که زیر مجموعه ای از شهرستان شهریار به حساب می آید، در اوایل پاییز سال 1399 در حدود قیمت 13 الی 15 میلیون تومان به ازای هر متر مربع می باشد. البته تغییر این مبلغ به مواردی همچون داشتن پارکینگ اختصاصی روی سند، انباری، موقعیت و دسترسی ملک و همچنین امکانات جانبی همچون هود، گاز رو میزی، کابینت های گلس یا ام دی اف و از این دست امکانات به قیمت اعلام شده اضافه خواهد کرد.

و در مورد آپارتمان های دارای سال ساخت بالا کمی قیمت ها دارای تنوع بوده و متفاوت هستند. آپارتمان های قدیمی تر در حدود 15 سال سخت با قیمتی بالغ بر 8 الی 10 میلیون تومان بسته به طبقه و موقعیت و امکاناتی که درباره اش توضیح داده شد و واحد های بین 8 الی 10 سال ساخت نیز با قیمت متری 10 تا 13 میلیون تومان معامله خواهد شد.

قیمت آپارتمان در فاز یک اندیشه

درباره آپارتمان های فاز یک اندیشه این نکته دارای اهمیت بالایی است که اغلب این واحد ها دارای سند رسمی بوده و شما خریدار محترم حتی می توانید به گزینه خرید آپارتمان اقساطی در اندیشه نیز فکر کنید و چنانچه مبلغی کسری بودجه داشته باشید می توانید با این قابلیت آن را جبران نمایید و به رویای خانه دار شدن خود و سرمایه گذاری در شهر اندیشه به سادگی دست پیدا کنید.

در نهایت با سرمایه اندگی می توان در شهر اندیشه حتی در این شرایط نا به سامان که هر روز قیمت املاک در سراسر تهران رو به افزایش می باشد، در شهر اندیشه یک سرمایه گذاری امن و مطمعن داشت و صاحب خانه شد. با شرایطی نظیر وام بانکی بر روی سند خانه و همچنین دادن رهن ملک خریداری شده به بهترین قیمت می توان کسری بودجه را تا حد چشم گیری جبران کرد و از لذت خرید خانه بهره مند شد.

پیام بگذارید